DeHavilland Mosquito NF.30 Matchbox 1: 72

Autor modelu Maciek Poniatowski

      Mosquito z Matchboxa to jeden z prostszych modeli tego producenta. Choć pozwala na wykonanie dwóch wersji różniących się przodem kadłuba to jednak brak podstawowych elementów wyposażenia kabiny, drzwi wejściowych do niej i innych paneli na kadłubie oraz bardzo widocznych elementów hydrauliki podwozia powodują, że model wykonany prosto z pudełka jest mało ciekawy.
Postanowiłem mojego Mossie wzbogacić o elementy fototrawione z firmy Part oraz vacuformowaną osłonę kabiny z Pavla Model. Głównie zmieniłem kabinę pilota większość części wykonując samodzielnie. Elementy trawione wykorzystałem do wykonania tablic, wyposażenia elektronicznego, pasów i tym podobnych drobiazgów.
Metalowe są także wszelkie pokrywy na kadłubie oczywiści także z drzwiami wejściowymi.
Producent modelu proponuje dość nieciekawe malowania RAF.
Ja poszukiwałem czegoś ciekawszego i w "In Action" znalazłem ciekawy samolot w barwach 416 Dywizjony nocnych myśliwców USAAF stacjonującego pod koniec 1944 roku na jednym z pod Paryskich lotnisk.
Ciekawostką tego malowania jest tradycyjny RAFoski schemat plam kamuflażowych okraszony białymi gwiazdami i brytyjskimi FinFlashami na stateczniku pionowym.

Wrzesień 2006 r.

Powrót do strony głównej