Opel Blitz 15Tfl Airfix + Roco skala HO

Autor modelu Mirek Janiszewski

Po wykonaniu standartowych modeli Opla Blitz przyszła pora na poprzerabianie tego pojazdu. W zamierzchłej przeszłości nabyłem w jednym z pierwszych w Warszawie sklepie modelarskim Opla Blitza firmy Roco, znanej bardziej modelarzom kolejowym, w wersji pożarniczej. Jak przystało na miniaturkę rodem z kolejnictwa samochód odzwierciedlony był w skali HO. Nie do końca odpowiadało to mojej kolekcji wiec spróbowałem go dopasować do pozostałych modeli na półce. Impulsem do tego typu działań było ukazanie się wznowienia zestawu Airfix „Opel Blitz + pak 40”.

Na początku obawiałem się, że konwersja będzie trudna i wynik jej może być karykaturalny. Ale po przymiarce nadwozia z Roco do kompletnego podwozia z zestawu Airfixa wynik okazał się do przyjęcia. Podwozie wykonałem standardowo dla brytyjskiego zestawu w wersji 4X4. Skrzynie narzędziowe odciąłem od podstawy skrzyni ładunkowej i dokleiłem do ramy. Reszta nadwozia pojazdu, to jest zbiornik na płyn gaśniczy z osprzętem, pompą, wężem, drabinami i tym podobnym wyposażeniem strażackim pochodzą z zestawy austriackiego. Kabina kierowcy oraz komora silnika pochodzą z zestawu Airfixa. Dodatkowo uzupełniłem je o miniaturowe wycieraczki i reflektor „szperacz” pochodzące z zestawu Roco.

Na poniższych zdjęciach widać, że choć opisy na pudełkach obu modeli informują, że wykonane są w innych skalach to jednak połączenie ich daje ciekawy efekt.

Model pomalowałem pędzlem wykorzystując emalie Humbrola.

Powrót do działu Opel Blitz