G.M.C . CCKW 353 Airfix 1 : 72 (01223)

Kolejny po małym jeepie nowy model pochodzący z Airfixa. Sześć dziesiąta sześć części zgromadzonych na 3 wypraskach z zielonego plastiku i jednej przezroczystej pozwala na wykonanie tej zasłużonej ciężarówki w wersji z brezentowym dachem kabiny kierowcy lub obrotnicą z KM oraz wyciągarką. Podobnie jak mały willis GMC wykonany jest nieco nie równo. Z jednej strony doskonale wykonane zawieszenie, elementy przeniesienia napędu czy koła, a z drugiej brak tablicy przyrządów czy nieco słabiej wykonana ładownia. Widać że firma poprawiła swoje wyroby w stosunku do lat poprzednich, ale jeszcze nieco daleko jej do wiodących producentów pojazdów w „małej skali”.

Po podziale elementów zestawu można wnioskować, że producent nie pozostanie przy tylko tym jednym modelu tej słynnej ciężarówki.

Dołączone kalkomanie pozwalają na wykonanie miniaturki w malowaniu 37 Kompanii Ciężarówek, 3549 Kolumny Transportowej, 1 Armii Amerykańskiej. Rysunek na pudełku ukazuje ten pojazd z efektownym napisem „Red Ball Express” na boku płachty zakrywającej ładownie pojazdu. Szkoda, że napis ten nie znalazł się na arkuszu kalek.

Jeśli chcesz zobaczyć galerię zdjęć modelu powstałego z tego zestawu kliknij tutaj

Powrót do opisów zestawów.